Peter van Dasselaar

Maak kennis met Peter van Dasselaar

“Na mijn carrière in de tennissport was de voet en houdingszorg een logische keuze. Als zoon van een orthopedisch schoenmaker, registerpodoloog en podoposturaal therapeut leerde ik na mijn studie bij mijn vader de fijne kneepjes van het vak. Direct na mijn studie podologie heb ik me verder gespecialiseerd in echografie van voet en enkel. Hierna heb ik ook de studie podotherapie afgerond, waardoor ik zowel registerpodoloog, als podotherapeut ben. Verder beheerde ik als bestuurslid bij de stichting LOOP de portefeuille kwaliteit en educatie van 2016 tot 2021. Inmiddels geef ik veelvuldig bij- en nascholingen binnen ons vakgebied.

In de praktijk zie ik cliënten met klachten die hun oorzaak vinden in de voet. Dit kan pijn zijn in de voet, maar het kan ook een houdingsklacht of een klacht bij bewegen zijn. Tijdens het onderzoek probeer ik de oorzaak van de klacht in beeld te brengen. Echografie is hier van grote waarde, omdat het vaak leidt tot betere diagnostiek. In mijn onderzoek kijk ik verder dan de voet alleen. Ook de houding wordt beoordeeld. Een voet die niet goed functioneert, zorgt er vaak voor dat u uw spieren en gewrichten verkeerd belast. Dit kan klachten geven hoger in het lichaam, bijvoorbeeld knie-, heup- of rugklachten. Er zijn verschillende behandelmogelijkheden. Ik hecht hier veel waarde aan multidisciplinaire samenwerking en gezamenlijke besluitvorming. Samen met u zoeken we naar de beste oplossing om uw klachten te verhelpen en uw doelen te bereiken.”

Wordt uw behandeling vergoed?

Bij de meeste zorgverzekeraars betaalt u aan de podotherapeut alleen de eventuele eigen bijdrage. Wordt uw behandeling volledig vergoed, dan betaalt u natuurlijk helemaal niets. U hoeft de behandeling dan ook niet voor te schieten, uw podotherapeut declareert rechtstreeks bij uw zorgverzekeraar.

Lees meer over vergoedingen

Onze patiënten aan het woord

Lees alle ervaringen

arrow_circle_left
  • format_quote

    Ervaring van Adrie

    “Nadat ik de zolen ben gaan dragen zijn de klachten volledig verdwenen en heb ook geen medicijnen meer nodig.”

  • format_quote

    Ervaring van Ellen

    “Gisteren heb ik mij opgegeven voor de Vierdaagse en dankzij jouw hulp gaat het zeker goed komen met de voorbereidingen.”

  • format_quote

    Ervaring van Pieter

    “Als je rugklachten hebt zou ik deze podoloog 100 van de 100 keer aanbevelen!”

  • format_quote

    Ervaring van Sanne

    “Vriendelijk ontvangen en heel prettig geholpen. Fijn dat er een echo gemaakt is, en dus duidelijk werd hoe erg ziek mijn pees is.”

  • format_quote

    Ervaring van Marloes

    “Ik ervaar minder klachten zoals vermoeide benen, als ik andere schoenen heb voel ik het gelijk weer.”

arrow_circle_right

Heeft u last van pijnlijke voeten?

Heeft u last van pijn of andere klachten bij het lopen of staan? U bent niet de enige!

In onze Podozorg praktijken doen we dagelijks ervaring en kennis op over een groot aantal voetklachten. Deze kennis en ervaring hebben we gebundeld en voor u beschikbaar gesteld.

Alles over voetklachten

Recente publicaties

  • Pijn onder de voorvoet

  • Hielspoor

  • Beknelde zenuw in de voorvoet

  • Kromme stand van de teen

  • Pijnlijke achillespees

  • Bult bij de kleine teen

Recente publicaties

  • 20 november 2025

    Stressfractuur van het os naviculare bij sporters

    Een stressfractuur van het os naviculare veroorzaakt hardnekkige pijn in de middenvoet en kan sporters langdurig beperken door de lastige diagnose en trage genezing.

    Door Erica Last

  • 06 november 2025

    Helpen steunzolen echt bij hielpijn?

    Steunzolen kunnen hielpijn verlichten, vooral bij een afwijkende voetstand. De effectiviteit hangt af van de oorzaak, belasting en het looppatroon.

    Door Peter van Dasselaar

  • 14 oktober 2025

    Zijn barefootschoenen geschikt voor de ouder wordende mens?

    De barefootschoen wordt steeds populairder, ook bij ouderen. Maar is het wel verstandig om op deze schoenen op latere leeftijd te gaan wandelen?

    Door Jacqueline Lakeman

  • 07 augustus 2025

    Multidisciplinaire zorg kijkt verder

    Multidisciplinaire samenwerking helpt bij het effectief behandelen van voetklachten en gerelateerde problemen door inzet van diverse zorgverleners.

    Door Frank Henzen

  • 22 juli 2025

    Platvoeten bij kinderen

    Platvoeten bij kinderen zijn meestal onschuldig, maar soms reden voor onderzoek. Herken signalen die kunnen wijzen op een afwijkende ontwikkeling.

    Door Mienke van der Goot

  • 03 juli 2025

    De juiste behandeling voor voetklachten

    Echografisch onderzoek helpt bij het vinden van de oorzaak van voetklachten en leidt tot een gerichte, effectieve behandeling op maat.

    Door Lisette de Graauw